Ładowanie...
pelet_ikea
Kategoria:Pellet drzewny

Pellet Ikea

Identyfikator produktu:17


Cena na telefon

Oferujemy wysokiej jakości Pellet produkowany przez IKEA Industry Poland Sp z o.o. Jest to Markowy Pellet o wysokiej czystości i doskonałych parametrach spalania.
Posiada Certyfikat Jakości oraz spełnia wszystkie wymagania dotyczące ekologii. Produkowany jest z trocin drzew iglastych, które w specjalnym procesie oczyszczenia i
suszenia uzyskują odpowiednie parametry opałowe, takie jak kaloryczność oraz niska zawartość popiołu i siarki. Dostępny jest w workach po 15kg oraz na palecie 1080 kg. 

 
Pellet jest wydajnym i odnawialnym paliwem popularnym w wielu europejskich krajach . Do produkcji pelletu mogą zostać wykorzystane różne surowce roślinne i drzewne, najbardziej wydajne pellety uzyskujemy z trocin drzewnych. Materiał ten zostaje sprasowany pod wysokim ciśnieniem, w wyniku czego powstaje granulat w kształcie walca o średnicy od 6 mm-8 mm oraz długości do kilku centymetrów.
 
Zaletą pelletu jest niską emisją dwutlenku węgla( CO2) do atmosfery, co czyni go produktem przyjaznym środowisku.
 
Czyste spalanie i komfort użytkowania (szczególnie widoczne przy nowoczesnych piecach przystosowanych wyłącznie do pelletu) powoduje że Pellet doskonale nadaje się do do ogrzewania naszych domów.
 
Cechy charakterystyczne Pelletu to bardzo niską wilgotność a także bardzo niewielka ilość popiołu jaki pozostaje po spaleniu (0,4% - 1 %). Dla porównania paląc alternatywnie ekogroszkiem uzyskujemy od 10% do 20% popiołu co daje nam po sezonie grzewczym nawet tonę odpadu z którym trzeba coś zrobić.
„Pellet Drzewny z Ekologicznego punktu widzenia...”
 
 
Kupując Pellet przyczyniasz się do lepszego wykorzystania zasobów naszej planety ponieważ produkowany jest z surowca który jest produktem ubocznym w procesie obróbki stolarskiej drewna. Nie ścinamy drzew dla potrzeb produkcji naszego pelletu. Wykorzystujemy trociny i pył drzewny który powstaje w procesie obróbki stolarskiej drewna ( nie tartacznej ponieważ trociny tartaczne nie spełniają naszych wymogów jakościowych).
 
Dodatkową zaletą pelletu jest niską emisją dwutlenku węgla( CO2) do atmosfery, co czyni go produktem przyjaznym środowisku.
Rodzaj: Pellet Drzewny
  • Zastosowanie: Piece C.O...
  • Średnica 6 mm
  • Wartość opałowa: ~ 19MJ
  • Zawartość popiołu: ~ 0,4% - 0,7%
  • Wilgotność: ~ 8%

Sposób pakowania:

  • opakowanie foliowe
  • paleta 960 kg
 


Brak opinii do tego produktu.

Formularz dodawania opinii


Oceń produkt
Czy polecasz produkt ?
     
Nie wprowadzono Site Key oraz Secret Key do uruchomienia Google reCaptcha (Zarządzanie www -> domeny -> Podstawowe -> integracje)
Opinie podlegają weryfikacji treści. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia opinii, które zawierają wylgarne słownictwo, teksty reklamowe lub wypowiedzi nie związane z ocenianym produktem.


Inne z tej kategorii


:imapugopd663pra6ban9j4a4g7